Turistické informační centrumNový Jičín
Turistika   Zajímavosti

Turistika Zajímavosti

Zavítejte k nám do Návštěvnického centra nebo nám napište či zavolejte – připravíme vám výlet přímo na míru! Stačí, když nám dáte vědět, co máte radi, co vás baví, co byste rádi viděli, zda cestujete sami, s rodinou, přáteli... a zbytek už nechejte na nás.

 

Město je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, do míst plných historických památek i do hor – Moravskoslezských Beskyd. Celou oblast protkávají značené turistické trasy, cyklotrasy a naučné stezky. Městem prochází regionální cyklotrasa č. 502 „Starý Jičín – Hukvaldy“, která se napojuje na cyklotrasu č. 5 „Moravská brána“, cyklotrasu č. 503 „Odersko“ a prostřednictvím cyklotrasy č. 6175 „Palackého stezka“ i na cyklotrasu č. 6016 „Valašsko“.

Z Nového Jičína do Hostašovic se můžete vydat po první cyklostezka na Moravě, vedoucí po trase bývalé železnice – má název „Koleje“ a číselné označení  6271. Na opačnou stranu – z Nového Jičína do Jeseníku nad Odrou – vede až k pramenům minerální vody cyklotrasa „Jesenická kyselka“. Z Kunína přes Nový Jičín až po Zrzávky se lze vydat po cyklotrase „Palackého stezka", která od Nového Jičína kopíruje Naučnou stezku Františka Palackého. Pouhé 3 kilometry od centra města se nachází lyžařský areál na Svinci – zdejší hlavní sjezdovka měří 480 metrů při převýšení 120 metrů.

Běžkařům jsou k dispozici strojově upravované trasy okolo Svince, ale i další trasy, přímo navazující na podbeskydské běžkařské tratě. Po nich se lze dostat až pod vrchol Velkého Javorníku a dále do oblasti Radhoště. Rovněž souvislý desetikilometrový úsek cyklotrasy „Palackého stezka" se v zimě stává vynikající tratí pro běžkaře, která navazuje na dalších více než 50 kilometrů tratí v Beskydech.

Mapa turistické oblasti Beskydy-Valašsko zde.

 


Fotogalerie

Obrázek č.1
Obrázek č.2
Obrázek č.3
Obrázek č.4
Obrázek č.5
Obrázek č.6
Obrázek č.7
Obrázek č.8
Obrázek č.9
Obrázek č.10
Obrázek č.11
Obrázek č.12
Obrázek č.13
Obrázek č.14
Obrázek č.15
Obrázek č.16
Obrázek č.17
Obrázek č.18
Obrázek č.19
Obrázek č.20
Obrázek č.21
Obrázek č.22
Obrázek č.23
Obrázek č.24
Obrázek č.25
Obrázek č.26
Obrázek č.27
Obrázek č.28
Obrázek č.29
Obrázek č.30
Obrázek č.31

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

  • Provozní doba NCNJ
  • Po – Pá: 8:00 – 17:00
  • So, Ne: 9:00 – 16:00
  • Svátky: 9:00 – 16:00

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Zážitky v regionech NCNJ MHD Turistická oblast Beskydy-Valašsko Beskydy-Valašsko Card Výletník Cyklotoulky KdyKde.cz Technotrasa QR code Nový Jičín 220 let Tonak Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl Podnikni to Kudy z nudy Desáté výročí uzavření smlouvy o partnerství s městem Ludwigsburg

Copyright 2023 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU